Titulní stránka
2018-12-11Vítězná hospoda 28. kola!
Asi stárnu, mám pocit, že doplnit na náš web hospody každého nového kola, je čím dál časově upachtěnější a náročnější mise. Nicméně sláva, povedlo se a my opět víme kdo je vítězem kola kolekula. No a je to nádherná a impozantní pivovarnická SPOJOVNA. Hospodě a navrhovateli Pepínovi gratulujeme a valíme dál. V tom dalším roce 2019 totiž rozjedeme kola kola 29. Takže si rovnou můžeme popřát Šťastný a pivní Nový rok!
2018-05-30Vítězná hospoda 27. kola!
Tak je to opět tady a my víme kdo vyhrál v tomto časově náročném kole. Ano, je to XL RESTAURANT na dalekém Chodově. Hospodě a navrhovateli Zelínkovi tímto gratulujeme k vítězství a nám neúspěšným nezbývá, než se ponořit do hlubin pražských hospod a vylovit z nich dalšího vítěze. Ale na to si počkáme až v kole 28., které vypukne a naplno exploduje v červnu 2018. Na nic nečekejme a na množství kilometrů a piva nehleďme. SKOL
2017-11-10Vítězná hospoda 26 kola!
Přes veškerou chaotičnost a náročnost v pivním prostoročasu roku 2017, který zacloumal www stránkami PiPi, se podařilo vyhodnotit vítěznou hospodu. Vítěznou hospodou kola 26. se stává hospoda NA HANSPAULCE. Hospodě a navrhovateli Zelínkovi gratulujeme a prohraným přejeme šťastnější volbu do dalšího kola 27. Po předání Diplomu tedy začínáme další periodickou misi, která nebude nijak jednodušší než mise předešlá. Ostatně tak už to v životě bývá, že čím déle něco trvá, tím více je organičnost trvajícího celku složitější, ačkoliv by člověk čekal, že tomu bude právě naopak. Kolo 27 tedy otevírám klasickým pokřikem "Střízlivý nás nedostanou", současně jsem si vědom, že čím jsme starší, tím více střízlivýme.


 

 

 

Datum: 11.12.2010
Pivovar Beroun
Komentář:
je vlakem dostupnej z Prahy do pohodové půl hoďky. V zimních potemnělých večerních hodinách je cesta k pivovaru přes ohromný zrezavělý autopark poněkud dramatická a napínavá, ale odměnou je parádní krčma pohodlných rozměrů, která kamarádsky přivítá každého poutníka a milovníka domácího piva. Berounský medvěd v několika nefiltrovaných podobách je vynikající. Kuchyně bohatá, velkých porcí, a velmi chutná. Obsluhu práce baví a po domluvě vám zavolají i sládka, který vás provede celým pivovarem, a odhalí něco málo z tajemství výroby zdejšího moku. Panuje tu přátelská atmosféra a ze zaměstnanců je cítit dobrá parta. Milým překvapením jsou i ceny, které jsou naprosto lidové a přístupné všem. Po pár pivkách už se člověku odsud vůbec nechce a nejraději by se sem leckdo odstěhoval, nicméně poslední vlak jede před půlnocí a to je rozhodující faktor odjezdu. Medvěde tvé objetí bylo víc než útulné a už se nemůžu dočkat, až si to zopakujem. Brum, brum, brum, dám si jedno na rozum :o)

Fotky z akce:

   

 

(c) PiPi & feet 2004 - počítadlo: - verze: 1.0