Titulní stránka
2018-12-11Vítězná hospoda 28. kola!
Asi stárnu, mám pocit, že doplnit na náš web hospody každého nového kola, je čím dál časově upachtěnější a náročnější mise. Nicméně sláva, povedlo se a my opět víme kdo je vítězem kola kolekula. No a je to nádherná a impozantní pivovarnická SPOJOVNA. Hospodě a navrhovateli Pepínovi gratulujeme a valíme dál. V tom dalším roce 2019 totiž rozjedeme kola kola 29. Takže si rovnou můžeme popřát Šťastný a pivní Nový rok!
2018-05-30Vítězná hospoda 27. kola!
Tak je to opět tady a my víme kdo vyhrál v tomto časově náročném kole. Ano, je to XL RESTAURANT na dalekém Chodově. Hospodě a navrhovateli Zelínkovi tímto gratulujeme k vítězství a nám neúspěšným nezbývá, než se ponořit do hlubin pražských hospod a vylovit z nich dalšího vítěze. Ale na to si počkáme až v kole 28., které vypukne a naplno exploduje v červnu 2018. Na nic nečekejme a na množství kilometrů a piva nehleďme. SKOL
2017-11-10Vítězná hospoda 26 kola!
Přes veškerou chaotičnost a náročnost v pivním prostoročasu roku 2017, který zacloumal www stránkami PiPi, se podařilo vyhodnotit vítěznou hospodu. Vítěznou hospodou kola 26. se stává hospoda NA HANSPAULCE. Hospodě a navrhovateli Zelínkovi gratulujeme a prohraným přejeme šťastnější volbu do dalšího kola 27. Po předání Diplomu tedy začínáme další periodickou misi, která nebude nijak jednodušší než mise předešlá. Ostatně tak už to v životě bývá, že čím déle něco trvá, tím více je organičnost trvajícího celku složitější, ačkoliv by člověk čekal, že tomu bude právě naopak. Kolo 27 tedy otevírám klasickým pokřikem "Střízlivý nás nedostanou", současně jsem si vědom, že čím jsme starší, tím více střízlivýme.


 

 

 

Datum: 26.5.2007
Pivovar Zvíkov
Komentář:
Pivovarský dvůr Zvíkov je důstojným zástupcem zaniklého pivovaru v nedalekém podhradí hradu Zvíkov, kde se vařilo pivo již od roku 1229. O kvalitě zdejšího piva by se daly psát romány a o příjemném, kultivovaném personálu a prostředí také. Náš klub, vzhledem k lásce k pivu, zde byl vítán a bylo nám dovoleno vstoupit i do vyvoněné svatyně sklepa, kde se lahodný mok vyrábí. Sládek je sympaťák a v každém jeho zasvěceném slovu bylo znát, že svou práci miluje. Dokonce nám osobně donesl ochutnat pár speciálních pivních produktů, které vzhledem k vysokému obsahu alkoholu běžně raději nevyrábí. Kvasnicové pivo Zlatá labuť je skutečnou poezií chutí a barev a vaří se zde ve světlé i černé podobě. Člověku se chce vykřiknout: Ne Red Bull, ale Zlatá Labuť vám dává křídla! Do slastné harmonie chutí dokonale zapadá místní kuchyně, například s dozlatova opečeným bůčkem na prkénku a s bochníkem teplého chleba. Vaše nohy leniví spolu s vaším jazykem a nastává čas přesunout se do příjemných a pohodlně zařízených apartmánů a usínat za zvuku očistného vodopádu labutích křídel. Ráno snídaně a na zahrádce před pivovarem opět čeká nepasterizovaný a nefiltrovaný mok plný vitamínů a bez jakékoliv chemie. Zkrátka, kde se pivo vaří, tam se dobře daří, a o zvíkovském pivovaru to platí dvojnásob.

Fotky z akce:

  

 

(c) PiPi & feet 2004 - počítadlo: - verze: 1.0