Titulní stránka
2018-12-11Vítězná hospoda 28. kola!
Asi stárnu, mám pocit, že doplnit na náš web hospody každého nového kola, je čím dál časově upachtěnější a náročnější mise. Nicméně sláva, povedlo se a my opět víme kdo je vítězem kola kolekula. No a je to nádherná a impozantní pivovarnická SPOJOVNA. Hospodě a navrhovateli Pepínovi gratulujeme a valíme dál. V tom dalším roce 2019 totiž rozjedeme kola kola 29. Takže si rovnou můžeme popřát Šťastný a pivní Nový rok!
2018-05-30Vítězná hospoda 27. kola!
Tak je to opět tady a my víme kdo vyhrál v tomto časově náročném kole. Ano, je to XL RESTAURANT na dalekém Chodově. Hospodě a navrhovateli Zelínkovi tímto gratulujeme k vítězství a nám neúspěšným nezbývá, než se ponořit do hlubin pražských hospod a vylovit z nich dalšího vítěze. Ale na to si počkáme až v kole 28., které vypukne a naplno exploduje v červnu 2018. Na nic nečekejme a na množství kilometrů a piva nehleďme. SKOL
2017-11-10Vítězná hospoda 26 kola!
Přes veškerou chaotičnost a náročnost v pivním prostoročasu roku 2017, který zacloumal www stránkami PiPi, se podařilo vyhodnotit vítěznou hospodu. Vítěznou hospodou kola 26. se stává hospoda NA HANSPAULCE. Hospodě a navrhovateli Zelínkovi gratulujeme a prohraným přejeme šťastnější volbu do dalšího kola 27. Po předání Diplomu tedy začínáme další periodickou misi, která nebude nijak jednodušší než mise předešlá. Ostatně tak už to v životě bývá, že čím déle něco trvá, tím více je organičnost trvajícího celku složitější, ačkoliv by člověk čekal, že tomu bude právě naopak. Kolo 27 tedy otevírám klasickým pokřikem "Střízlivý nás nedostanou", současně jsem si vědom, že čím jsme starší, tím více střízlivýme.


 

 

 

Datum: 16.9.2006
111. výročí budějovického pivovaru
Komentář:
Na oslavách 111.výročí budějovického pivovaru jsme samozřejmě nesměli chybět. Jízda vlakem byla divoká a veselá, neboť jsme za pomoci rozličných alkoholických nápojů ladily formu již po cestě. Ubytování v samém historickém jádru Budějek bylo luxusní a přátelská povaha majitele pensionu U Havrana nás velmi příjemně naladila. Nejdříve jsme se posilnili jídlem v nedaleké restauraci a pak valili přímo do centra oslav a dění v samotném pivovaru. Kulturní program byl nevalné úrovně, ale prohlídka pivovaru nám zvedla náladu hlavně ochutnávkou nefiltrovaného budvara přímo ve spilce. Poslední český pivovar v naší republice se nemá za co stydět. Sklepy s vyrovnanými pivními nádržemi na ležák zářily čistotou a personál v bílých pláštích profesionálně obsluhoval digitální kontrolní systémy. Z tichého klidu pod povrchem jsme vběhli rovnou do víru českých popíkových hvězdiček nad povrchem a raději otupily jedním pivem za druhým naše sluchovody. Na vyvoněný pension jsme se dohrabali v ranních hodinách a s majitelem a barmanem v jedné osobě jsme se propily do střízlivosti jeho vynikající domácí mandlovicí. Zlaté Budějovice, my se ještě vrátíme, volali naše hlasy do hlubin pivních duší.

Fotky z akce:

  

 

(c) PiPi & feet 2004 - počítadlo: - verze: 1.0